Naše činnost

Jak bychom mohli stručně charakterizovat činnost našeho spolku? Prostě co nejvíce se dívat do spokojených psích očí. Hledat opuštěným psům nové domovy, setkávat se se stejně „postiženými“ přáteli, pořádat společné procházky a společná běhání, propagovat adopce psů, ukazovat lidem, o co všechno přicházejí, když nemají doma čtyřnohého kamaráda. Adopcí nejen pomůžete psovi, ale vy sami získáte mnohem víc, protože pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Šumperský hafan 2022 se uskuteční 18. září 2022

Kalendář na rok 2022

Díky naší dvorní grafičce Míše a díky Vám, kteří jste nám poslali fotky Vašich pejsků, mohl i letos vzniknout krásný kalendář. Protagonisty jsou pouze a jen pejsci zachránění naší organizací. Cena kalendáře je 250 Kč a výtěžek jde samozřejmě na naše pejsky.

Šumperský hafan 2021- 12. 9. 2021

Již 13. ročník Šumperského hafana proběhne 12. září 2021 na Pavlínině dvoře v Šumperku. Moc se na všechny těšíme, jako každý rok je i letos náš spolek spolupořadatelem akce.

Představení výstavy a coursing pro adopťáčky v Čechách pod Kosířem 25. 7. 2021

V neděli 25. července proběhlo oficiální představení fotografické výstavy na zámku Čechy pod Kosířem a součástí této akce byl i coursing pro adoptované podency. Všichni pejsci byli moc šikovní, ale přece jen největší lovecké pudy se ukázaly u Mima a Boníka. Úplní profíci.

Výstava Adopce je jejich šance na život, Čechy pod Kosířem, květen - říjen 2021

Dovolujeme si všechny naše příznivce a kamarády pozvat na výstavu fotografií adoptovaných chrtů a podenců, kterou jsme ve spolupráci s Chrty v nouzi nainstalovali v zámku Čechy pod Kosířem. Doufám, že se Vám výstava bude líbit.

Šumperský hafan - 12. 9. 2021

Vzhledem k nejasné epidemické situaci jsme se rozhodli uspořádat Šumperského hafana v neděli 12. září 2021. Doufáme, že na podzim už bude všechno naprosto v pořádku a Hafana si užijeme bez omezení a roušek. Těšíme se na všechny.

První transport v roce 2021 Trajan a Marcello, 6. 2. 2021

První transport roku 2021 byl opět poznamenán koronavirovými problémy, ale všechno jsme zvládli a oba nádherní kluci dojeli šťastně do ČR. Trajan přímo domů, Marcello do dočasného domova v Kopřivnici. Tak hodně štěstí, kluci.

Transport 14. 11. 2020 - Fay, Apolo a Rayo

V pátek 13. 11. vyrazil ze španělské Very transport, v němž byli 3 naši podencové a také 4 galgoušci pro organizaci Galgos de la Estrella. Všichni pejsci přijeli v sobotu 14. 11. s Lenkou Brom do Prahy, kde jsme si je převzali my. Po mnoha měsících přijel úžasný Apolo, který se ve  Španělsku léčil z filárií. Naopak velmi krátce pobyli v Patanu další dva ušáci, krásná Fay a roztomilý Rayo. Oba našla policie, která je odevzdala Danymu, teprve před třemi týdny. Všichni tři krasavci dorazili rovnou do trvalých rodinek. Tak hodně štěstí v nových domovech, miláčci.

Kalendář našeho spolku na rok 2021

Kalendář už je zadaný do výroby a doufám, že se vám bude líbit. Letos jsme měli menší výběr fotek, ale myslím, že i tak Vám udělá radost. A Lukášek na titulce je taková třešinka na dortu.

Šumperský hafan 2020 - 27. září 2020

Šumperský hafan 2020 se konal v neděli 27. září 2020 od 13.00 opět na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku. Součástí odpoledne byla opět prezentace útulků a neziskových organizací zabývajících se záchranou psů, velmi úzká spolupráce byl navázána s útulkem v Mohelnici i s dobrovolnicemi ve Starém Městě, kde jsou pejsci umístěni v záchytných kotcích. Počítáme i s prezentací útulku v Zábřehu, zejména „Šumperáků“, pokud by nějací v tu dobu v útulku byli. Představena bude i roční práce spolku Adopce psů bez hranic a také Chrti v nouzi. Na Hafanovi se poprvé představila společnost Dokonalá láska, která se zabývá ekologickými doplňky stravy pro psy a kočky, Atmosféra byla výborná a vrcholným bodem programu byla kostýmovaná přehlídka a Carmen.

19. září 2020 - transport Turka, Suri a Amaya

Transport Laila a Willy - 22. 8. 2020

Transport Mandy - 11. 7. 2020

První akce po karanténě, výlet na Hučiou Desnou 6.července 2020

21. června 2020 přijela úžasný Annie z IHR, domov našla v Kroměříži

Transport 30. 5. 2020 - Lucas, Ebo a Como

Transport 14. 3. 2020 - Maylo a Benjamin (Gandalf)

Plánovaný transport byl nečekaně ohrožen uzavřením hranic z důvodu epidemie COVID-19. Nachystaných bylo 5 pejsků, ale odvážili jsme se přivézt jen dva, a to díky Tíně, která bydlí ve Vídni a mohla tedy přijet do Německa, protože hranice mezi Rakouskem a Německem uzavřené nebyly. S Benjaminem, který odjel s Tínou do Vídně, přijel i Maylo. Ten byl téměř propašován přes uzavřené hranice a putoval rovnou domů ke své mladé paničce.

Transport 25. ledna 2020 - Mari

Náš první letošní transport jsme jely s Ivankou Knoppovou. Bylo to super, když nespinkala, tak jsme si hezky pokecaly . Náš výkon byl 1512 km za necelých 16 hodin. Spaly jsme asi hodinku. Ale stálo to za to, Mari je nádherná, je bezchybný kanárský podenco. Mari bude mít domov na Slovensku a bude mít za kámošky dvě vlkodaví holčičky.

Novoroční výstup na Helfštýn, 4. 1. 2020 - naše chrtopodenčí smečka zaujala i TV Prima

Krásné Vánoce a všechno nejlepší do nového roku 2020

Přejeme krásné Vánoce všem dvou i čtyřnohým kamarádům. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají, ať již adopcí, nebo finančně. Snad se nám i v roce 2020 podaří zachránit zase co nejvíc podenčích dušiček.

Kalendář na rok 2020 představuje 13 zachráněných podenčích dušiček

Vánoční běhání v šumperském muzeu 26. 12. 2020

Poslední akcí našeho spolku bylo již tradiční vánoční běhání v šumperském muzeu. Bylo to moc fajn, sešlo se nás opravdu hodně, potěšila nás návštěva Lenky Brom s Michalem a smečkou. Pesani se vyběhali, opět byli vzorní. Chrti, podencové, bulíci, kříženečci, prostě super parta. Těšíme na další setkání v roce 2020. 

Procházka na olomouckých Poděbradech 7. 12. 2019

Transport 4 podenců 16. 11. 2019, dlouhá cesta až do Netphen

Zatím nejdelší transport, ujeli jsme 2000 km a 16. listopadu 2019 přivezli 4 nádherné podency. Mimo jel z německého dočasu rovnou do nové rodinky, ovšem situace se zauzlovala a byl z toho další dočas a od začátku prosince naštěstí už snad definitivní trvalý domov. Jerry, Collin a Nora byli zachráněni z perrery, kluci mají trvalý domov v Kopřivnici, Nora je v dočasném domově a hledá svou rodinku.

Setkání na zámku Úsov

V neděli 3. listopadu 2019 patřil zámek Úsov chrtům, podencům a ostatním pejskům a jejich pánečkům. I přes podzimní mlhu jsme si užili jak běhání na nádvoří, tak i krásnou procházku.

Transport Tayla a Bea, 19.října 2019

Další transport podenců z perrery přijel v sobotu 19. října 2019. Přijely dvě holčičky, Bea a Tayla. Obě putovaly rovnou do trvalých domovů

Umísťovací výstava Chcete nás? v Brně, Lužánkách

V neděli 6. října 2019 jsme se s našimi podenčími holčičkami zachráněnými z perrery zúčastnili umisťovací výstavy Chcete nás?, která se konala v Brně. Holčičky se krásně předvedly a se všemi se mazlily. Doufám, že jsme dobře reprezentovali náš spolek a také seznámili návštěvníky s plemenem podenco, které stále ještě není v ČR moc známé.

Záchrana pěti podenců z perrery ve Valencii, transport 20. - 21. 9. 2019

Morituri te salutant, aneb odsouzení na smrt zdraví – čtyři malí podencové byli v perreře ve Valencii odsouzeni k smrti. Díky velmi rychlé akci několika nadšenců a Moniky Mon Novotné se podařilo tyhle čtyři miláčky z perrery vytáhnout, a to pod křídly naší organizace. Bobani přijeli do ČR 21. 9. 2019, všichni do dočasných domovů. Tak vítejte, miláčci, v novém životě . Holčičky dostaly krásná jména – Viktorie, Valérie a Sabine, klučík byl pojmenován po mém prvním vlkodavovi Geronimo. Na poslední chvíli jsme do transportu přibrali i mladičkou Hazel, které nevyšel domov v Německu. Všichni byli v autě vzorní. Sabine, Valérie, Viktorka a Hazel (dnes Isabela) už mají trvalé domovy,  Geronimo je v dočasném domově v Praze a svou rodinku stále hledá.

Sraz Chrtů v nouzi, Seč, 6. - 8. září 2019

Náš spolek reprezentoval na srazu naší spřátelené organizace Chrti v nouzi Alfio a Suri, protože jen tito dva odvážlivci vstali v sobotu ráno a odhodlali se vyrazit do deště. Ale sraz byl super, spousta kamarádů, vyhráli jsme dobroty a hezky se prošli. Surinka se stihla vyválet v mrtvolce ryby, takže krásně navoněla na zpáteční cestu auto.

První transport 10. srpna 2019 - Rubi a Carlito

Prní transport našeho spolku se uskutečnil 10. 8. 2019 a jeli jsme spolu s Galgos de la Estrella pro pejsky z Patanu – dva galgoušky a Rubi a Carlita do Německa. Úžasný zážitek. Čtyři psí dušičky našly svůj domov a my byli u toho.

10. světový pochod za práva chrtů

Letošní jubilejní 10. světový pochod za práva chrtů, který v ČR organizují Chrti v nouzi, se konal v Olomouckém kraji ve Velkých Losinách v neděli 9. června. Účast byla luxusní –  55 psů a 75 lidí. Nádhera. Náš spolek byl na této akci spolupořadatel.

Sraz organizace Galgos de la Estrella v Dolce

Luxusní víkend s kamarády čtyř i dvounohými v Dolce v Podkrkonoší. Nádherná atmosféra, skvělí lidé a spousta legrace. Děkujeme za skvělou organizaci. Náš spolek reprezentovali dva členové a osm psů (taktéž členové spolku).

Šumperský hafan 2019 - 19. 5. 2019

11. ročník Šumperského hafana se opravdu vydařil. Přišlo nás podpořit přes 500 návštěvníků a soutěžilo rekordních 59 pejsků. Své svěřence přišly ukázat i psí útulky, zejména úžasní pesani z Mohelnice. Vrcholem akce byla kostýmovaná prohlídka, kde v hlavní roli byli zejména chrti. Při dražbě knížky Psí TINDER se výsledná částka vyšplhala na krásných 1700 Kč. Celé odpoledne bylo opravdu moc povedené. 

Chrtí procházka na Malý Kosíř 6. 5. 2019

Další krásné setkání s kamarády. I když počasí nepřálo, přesto jsme spolu strávili příjemné nedělní odpoledne a poznali zajímavou krajinu. 

Velikonoční spolkové běhání v šumperském muzeu

Na velikonoční pondělí jsme se již tradičně setkali na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku na velikonočním běhání. Přálo nám počasí, spokojeni byli pejsci i pánečci. Prima odpoledne s přáteli jsme si opravdu užili.