Adopce psů v ČR

Co bychom byli za pejskaře, kdybychom pomáhali po celém světě, ale neviděli opuštěné pejsky „za humny“. Proto budeme pomáhat pejskům bez domova, umístěným v azylech, útulcích nebo dočasných domovech na Šumpersku a Jesenicku. Zejména se jedná o záchytné kotce ve Starém Městě pod Sněžníkem, psí útulek v Zábřehu a Mohelnici, ale i o nechtěné psy nebo psy trpící ve špatných podmínkách. Budeme se snažit o maximální propagaci opuštěných psů, a to nejen prostřednictvím médií, ale také pořádáním různých akcí a programů. To vše s jediným cílem: nalézt všem nové domovy.

Záchytné kotce ve Starém Městě pod Sněžníkem

Tomík

Krásný oříšek z Hanušovic dočasně přebývá v domácnosti ve St.Městě, jelikož špatně snášel pobyt ve venkovním kotci. Je to mladý, hravý pes, který miluje nosit aporty. Na kočky a fenky reaguje dobře, na psy ne. V jeho případě možná otázka zvyku, jelikož trochu žárlí a také vyžaduje pozornost. Je to typicky bystrý a učenlivý voříšek, nemusí chodit na vodítku, na přivolání přiběhne. Byl by skvělým společníkem hlavně pro páníčky, kteří by na něj měli více času a třeba i kousek zahrady. Domů půjde načipovaný, odčervený, odblešený. Zájemci kontaktujte MěÚ Staré Město, nám.Osvobození 166, 78832, tel.:583285996 nebo dočasnou péči: 777919275.

Po delší době se opět zaplnily záchytné kotce ve Starém Městě. Zase je tady trojice pejsků. Novým obyvatelem záchytných kotců je kříženec, byl odchycen v Hanušovicích a podle toho dostal také jméno Hanuš. V případě zájmu o adopci tohoto chlupáče se můžete obrátit na náš spolek nebo na e-mail: ceska.marki@seznam.cz, tel.: 732225581. .

Psí útulek v Mohelnici

Peggy

Peggynka je desetiletá psí dáma, která je od štěněte v útulku. Už to vypadalo, že holčička našla rodinku, ale bohužel se z adopce vrátila zpět do útulku. Peggynka je zlatíčko, hodná, jen nemůže být v rodině s dalšími pejsky. Pro holčičku hledáme nejlépe starší pánečky s domečkem se zahrádkou, podmínkou je Mohelnice a okolí.

Blafíček

Blaf

Sluníčkový pejsek, miluje všechny a všechno, labrador mix.

Samíček

Saminek se vrátil do útulku. I když se pán snažil, jak to šlo, a bylo mu to velice líto, tak mu prostě nestačil. Samik potřebuje mladou aktivní rodinu, nebo pánečka.🐕 Je to pes, který miluje lidi i děti, ale co rád nemá, tak jsou ostatní zvířátka.. Miluje procházky, vodu i hraní s balonkem🥎 Umí i dobře hlídat svůj domek 

Bulík

Bulík, Bulíček 😊 2 roky mladý kříženec bula, který si prošel peklem.. teď už je velmi hodný, ale chvíli trvá, než vám dá celé své srdce.. pak už je oddaný a lásku vrací mnohonásobně.. bohužel přišel o zadní nožku, ale v ničem ho to neomezuje, lítá jak divočák.. bohužel nesnese žádná zvířátka.. V případě zájmu kontakt na mobil 773 826 561.

Max

Max 😊 je mladý cca 2-3 roky kříženec. Je velmi aktivní a potřebuje zkušeného pánička, protože se občas ožene, a když nejste dost rychlí, tak to i bolí. Zpočátku u nás měl tendence utíkat a přelezl i plot.. ale jak zjistil, že je u nás dobře, už to nedělá.. V případě zájmu kontakt na mobil 773 826 561.

Psí útulek Zábřeh

Brok

Brok

Broček je dvouletý malý kříženec nalezený na Postřelmůvku. Je to aktivní milý pejsek, vhodný i k dětem.Může jít do bytu i do domečku.

Barnie

Barnie

Barnie je dvouletý bernský salašnický pes, který se dostal do zábřežského útulku ze Slaného. Barnie je ostřejší a nemže jít do rodiny s malými dětmi. Byl vrácen z adopce a může jít jen ke zkušenému chovateli, který zná plemeno. Barniemu jsou 2 roky.

Robi

Robi

Robi je 3 – 5 letý pejsek. Velký mazlík, hodný, hodí se do bytu nebo do domečku se zahradou. Očipovaný a naočkovaný. Našel se v Rudě nad Moravou.

Gaston

Gaston je cca dvouletý pejsek, který byl nalezen v Zábřehu. Je to kříženec amstafa, hravý, nekonfliktní, potřebuje vypilovat základní poslušnost.

Alan

3 roky starý pejsek ze Štítů, o kterého se majitelka již nebyla schopná postarat. Vhodný pro aktivní lidi, spíše k odrostlejším dětem. Nejlépe k domku se zahradou, kde také vyrůstal. 

Azor

Tříletý kříženec německého ovčáka. Azor má vadu zraku a jeho vidění je omezené, zřejmě kvůli tomu byl i vyhozen na ulici. Azor díky své indispozici někdy reaguje trošku ostřeji. Nedopuručujeme adopci k dětem. 

Percy

Percy je klidný, poslušný rotvajler, který byl odebrán majiteli z důvodů pokousání člověka, ovšem za situace, kdy si bránil svého pána, Jinak je velmi klidný a zná všechny povely. NENÍ AGRESIVNÍ. 

Pejsi ze Šumperka v útulku ve Slezských Pavlovicích

Bohužel se zřejmě nepodařilo uzavřít rychleji smlouvu se zábřežským útulkem, tak ještě v červnu 2019 byli do Pavlovic odvezeni pejsci ze Šumperka – Denny, Klára a Lola. V současné době již v nabídce útulku není žádný pejsek ze Šumperka, ale není zřejmé, zda Denny, Klára a Lola jsou adoptovaní nebo je to jen chyba webu. Budeme útulek stále sledovat, jestli se neobjeví v útulku nanovo. A prosíme i za další pejsky v tomto zapomenutém útulku.

Bedříšek je v péči organizace Jezevčíci v nouzi

Tento pejsek dostal dle svého vzhledu přezdívku “Dědouš”. Je to asi sedmiletý pejsek, kříženec jezevčíka, který zřejmě někomu utekl a v ulicích byl napaden jiným psem. Momentálně je tedy po prohlídce veterinářem a užívá antibiotika. Jakmile se vyléčí, rád poputuje do nové rodiny, nenajde-li se jeho původní majitel. Je to hodný a vděčný pes.