Příběhy

Ve světě adopcí je mnoho příběhů, smutných i šťastných. K těm šťastným patří určitě podařená záchrana psů, nalezení nových domovů, získání nových přátel a příznivců. Doufáme, že takových příběhů budeme moci vyprávět co nejvíce.

RIP Rosco

Staroušek Rosco se nového domova nedočkal. Odešel za Duhový most 15. února 2020. I přes tu krátkou dobu, co jsme se virtuálně poznali, nám všem přirostl k srdci a bude nám chybět. Jeho pelíšek zůstane prázdný.

MARI - transport 25. 1. 2020

Náš první transport roku 2020 jsme jely s Ivankou Knoppovou. Bylo to super, když nespinkala, tak jsme si hezky pokecaly . Náš výkon byl 1512 km za necelých 16 hodin. Spaly jsme asi hodinku. Ale stálo to za to, Mari je nádherná, je bezchybný kanárský podenco. V neděli 26. 1. odjela na Slovensko do zatím dočasného, ale snad brzy trvalého domova.

Collin a Jerry našli společný trvalý domov (leden 2020)

Mimo má nový domov a posílí hanáckou smečku

Transport Mimo, Collin, Jerry a Nora, 16. 11. 2019

Tento transport byl velmi dlouhý, ujeli jsme 2000 km a přivezli Mima do trvalého domova a Collina, Jerryho a Noru do dočasných domovů.

Moje střapatá Viktorka odjela 9. 11. 2019 do nového domova

Tayla a Bea, holčičky zachráněné z perrery, přijely 19. 10. 2019 do ČR

Roční Tayluška a desetiletá Bea, obě holčičky z perrery ve Valecii, přijely 10. října do trvalých domovů. Tayluška na Moravu, Bea na Slovensko. Hodně štěstí, panenky.

Sabine, Isabela (Hazel) a Valérie, holčičky z perrery ve Valencii, jsou adoptované

Sabine, jedna z pěti podenců zachráněných z perrery ve Valencii, má rezervaci. Bude bydlet u dočasné maminy u Turnova spolu s galguškou, vipetíky a čivavkami. Další holčičkou, která již má trvalý domov, je Hazel, dnes Izabel, která bude mít za parťáka lurchera a kočičky a bydlet bude u Olomouce (září 2019). Trvalý domov našla rychle i krásná Valérie, svůj trvalý domov má v Brně (říjen 2019).

Carlito je adoptovaný (srpen 2019)

Malý Carlito, synáček Nayeli, je třetím pejskem dovezeným přes naši organizaci. Přijel v transportu 10. 8. 2019 spolu s Rubi. Je to úžasné veselé štěňátko, bez problémů a strašáků. Carlita si jeho potenciální panička nevyzvedla, ale zamilovali se do něj úžasní Temlíci a Carlito půjde za Zorinkou a Rubi.

Maličká Rubi našla rodinku

Maličká Rubi, vyděšená holčička, která byla v útulku již dva roky a strádala, stahovala se čím dál tím víc do sebe. Nutně potřebovala rodinku, která by si s takovou zlomenou dušičkou poradila. A stal se zázrak, Rubi takovou rodinku našla a bude dělat společnost Zorince. Přijela našim prvním transportem 10. 8. 2019 a je to naše druhá adoptce. Hodně štěstí, maličká.

Zora - naše první adopce - Velikonoce 2019

Zora byla i se svými čtyřmi štěňátky nalezena synem Birgit na ulici ve městě Vera ve Španělsku. Tři štěňátka, bohužel, nepřežila, chlapeček je adoptovaný ve Francii. Zorinka se narodila 1. 12. 2015 a je to krásná a miloučká fenečka, která si užívá nový domov v „kované“ podenčí rodině Temlíků.  

Peggynka ze zábřežského útulku našla nový domov - 21. 2. 2020

Flíček z mohelnického útulku našel nový domov

Osinka a Zorka ze zábřežského útulku jsou adoptované, leden 2020

Dvanáctiletý Béďa z mohelnického útulku našel rodinku (leden 2020)

Zituška a Bella, holčičky ze zábřežského útulku, dostaly pod stromeček nové domovy - 25. 12. 2019

Karma a všechna její štěňátka už mají své trvalé domovy

Mladičkou fenečku Karmu našli v obci Řepová na Mohelnicku. Berunka byla ve vysokém stupní březosti, což byl možná i důvod toho, že se jí majitel zbavil. Díky rychlé akci mohelnického útulku se podařilo najít dočasnou péči a holčička poslední srpnový den 2019 porodila 10 štěňátek. 5 pejsků, všichni jsou světlí, a 5 černých holčiček. Všechna štěňátka i maminka Karmička již mají své trvalé domovy.

Marly z mohelnického útulku našel trvalý domov

Black našel nový domov

Bývalý obyvatel záchytných kotců ve Starém městě pod Sněžníkem Black našel po roce nový domov. Hodně štěstí, chlapečku.

Krásný černoušek Monty ze zábřežského útulku našel svůj nový domov.

Rozkošná Beky, nalezenec ze Šumperka, našla nový domov v Dubicku.

Endy a Rocky ze zábřežského útulku jsou adoptovaní

Holčička Endy byla vrácena z adopce, ale za krátko už našla nový domov v Rejcharticích. Rocky po delší době našel rodinku v Lesnici. Tak, broučku, žádné útěky, ano?

R.I.P. Chrissie 27.9.2019

R.I.P. Chrissie . U GdS mají veliký smutek, krásná Chrissie odešla za Duhový most. Holčička odletěla do Kanady, aby tam časem hledala nový domov. Ale stalo se něco, co nás všechny asi straší také pořád, ani ne týden po příletu Chrissie utekla, vyvlíkla se z postroje. A bohužel, holčičku teď našli mrtvou . Je mi to strašně líto, princezničko .

Flíček ze zábřežského útulku odjel 14. 9. 2019 do nového domova

Abuelita od GdS je adoptovaná - září 2019

Ejmi

Ejmi, přátelská a veselá fenka, která se dostala do záchytných kotců ve Starém Městě pod Sněžníkem, odjela 7.9.2019 do nového domova až do jižních Čech. Čekala ji nejen rodinka, ale také úžasná veliká zahrada. Hodně štěstí, holčičko.

Šumperáček Falco má od 2. 9. 2019 nový domov v Dlouhomilově

R.I.P. Nayeli

Střapatá maminka Nayeli se, bohužel, nového domova nedočkala. 4 dny před plánovaným odjezdem domů 5. srpna 2019, zemřela. Zřejmě nějaké komplikace po kastraci. Beruško malá, je nám to strašně líto, vždycky budeš naše statečná malá Nanynka.

Tobi a Gaston mají také své nové rodinky

Po 468 dnech v zábřežském útulku se Tobíček dočkal nového domova. Paničce nevadilo, že už je to starší pejsek, ani že má potravinovou alergii. Brouček bude bydlet v Bukovicích u Jeseníku. Hodně štěstí, chlapečku. Další šťastný pejsek naopak pobyl v útulku jen krátce. Šumperáček Gaston už také odjel do nového domova. Oba pejsci byli adoptovaní na přelomu července a srpna 2019.

Fousek z mohelnického útulku je adoptovaní

V červnu 2019 se krasavec Fousek z mohelnického útulku dočkal nového domova.

Dag, Kira, Erik, Brit a Yukon ze zábřežského útulku našli nové domovy

Hned 5 chlupáčů ze zábřežského útulku našlo v červnu 2019 nové rodinky.

R.I.P. Toffi

Bohužel, příběh Toffiho nemá happy end. Brouček onemocněl a odešel v sobotu 22. 6. 2019 za duhu. RIP, miláčku.

Malá Nicol odešla za duhový most - 28. 5. 2019

Bohužel, nejsou všechny příběhy šťastné. Jedno z miminek u Mandy, malá podenčí holčička Nicol, podlehla parvoviróze, RIP, berunko, utíkej za duhu.

Filip a Chlup

Snad i díky těmto krásným fotkám, které jsme pořídily v dubnu 2019 s Madlenkou a Michaelou Stuchlou, našli tito dva černí krasavci ze Starého Města pod Sněžníkem v krátké době nové domovy.  Držíme palce i třetímu černouškovi Blackovi, který se přestěhoval do útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem.

Změna v umisťování zaběhnutých pejsků
v Šumperku

Naše intervence u pana starosty, kterými jsme ho od začátku roku 2019 bombardovaly, přinesly své ovoce a koalice ve vedení města Šumperk se dohodla, že je nutné rychle začít řešit situaci opuštěných a zaběhnutých pejsků. Pro začátek budou pro krátkodobý pobyt zatoulaných psů využity kotce městské policie. Pokud si pro pejska během dvou dnů nepřijde majitel, budou šumperští pejsci převezeni do nedalekého zábřežského útulku, kde jsou pro Šumperk rezervovány trvale dva kotce. Tak snad už žádné daleké Slezské Pavlovice.  

Krásná Slovenka zachránila 3 chrty z čínských jatek

Na podzim roku 2018, na návštěvě Číny, se krásná a křehká Lucie rozhodla, že přiveze tři chrty, kteří byli v Číně odsouzeni ke kruté smrti na jatkách. Celá anabáze byla velmi složitá a nakonec s největším vypětím sil dovezla Lucka pejsky až na jaře 2019. Je neuvěřitelné, že do Číny se pejsci dostávají snadno, ale z Číny dostat do bezpečí tři chrty je záležitost nanejvýš složitá. Obrovský dík Lucce. A my jsme rádi, že jsme od začátku byli u toho, že jsme alespoň finančně tuto záchranu podpořili. Je to jen kapka v moři, ale jsou to tři zachráněné psí životy. Čína je pro psy peklo, je to země, která nemá se zvířaty slitování, proto je strašně dobře, že existují organizace, které pomáhají, že existují lidé, jako je Lucie, kteří své schopnosti i své charizma využijí na dobrou věc. Lucko, jsi prostě borec.