Příběhy

Ve světě adopcí je mnoho příběhů, smutných i šťastných. K těm šťastným patří určitě podařená záchrana psů, nalezení nových domovů, získání nových přátel a příznivců. A my doufáme, že těch šťastných příběhů bude naprostá většina.

Jody alias Destiny - 5. 2. 2022

Mladinká Jody měla přijet k Obadálkům už v říjnu, ale nějak se to zauzlovalo a holčička spolu s dvěma kamarády přijela s Estrellkami až 5. února. Maličká zrzečka bude dělat společnost hlavně Laile a Barušce.

Delores, Luz a Carmen - holčičky z perrery v Málaze

Delores
Luz
Carmen

Tři holčičky z perrery v Málaze přijely 13. listopadu 2021 a všechny tři už mají trvalý domov. Delores se zabydlela v Šumperku a je to další muzejní pejsek, Luz (Luna) bydlí v Kutné Hoře a má krásnou velkou sestřičku a Carmen nakonec okouzlila Soňu a doplnila podenčí smečku ve Vsetíně. Všem holčičkám přejeme nádherný nový život.

Nádherný Marcello odjel 20. srpna 2021 do nové rodinky.

Transport 6. 6. 2021 - Carmen

Sladká mladičká andaluzská podenca Carmen přijela dělat společnost naší Aničce do Kroměříže. Skoro přesně po roce se tak Annie (adopce z IHR) dočkala ušaté parťačky. Carmen má odoperovanou zadní nožičku a bude muset podstoupit rehabilitace, ale snad se nožička rozchodí. 

Transport 6. 2. 2021 Trajan a Marcello

Další covidový transport proběhl 5. a 6. února 2021. Téměř po roce opět problémy na hranicích, testy a odůvodnění volného pohybu. Nicméně překážky jsou na to, aby se překonávaly, takže jsme se toho hesla drželi a 6. 2. 2021 přivezli do ČR dva luxusní kanárské podency. Trajan vystoupil v Praze a jel rovnou domů, Marcello pokračoval na Moravu, kde bude v dočasném domově v Kopřivnici čekat na trvalou rodinku.

Trajan - rezervace do ČR

Trajan je mladý krásný kanárský podenco, narozený 2019, na svou rodinku čeká v Patanu a do ČR by měl přijet koncem ledna nebo začátkem února 2021.

14. 11. 2020 - Fay, Apolo, Rayo

V pátek 13. listopadu 2020 přijeli tři krásní ušáci do nového života v ČR. Fay, Apolo a Rayo, všichni odjeli rovnou do nových rodin.

Transport 19. září 2020 - přijela chlupatá Turka, krásná Suri a úžasná, maličko pokousaná Amaya - všichni už mají trvalé domovy.

Všechny tři holčičky jsou úžasné, Amaya přijela do trvalého domova k naší střapaté Viktorce, také Suri a Turka jiř mají svoje trvalé rodinky. 

Charismatický pointer (mix ??) Willy odjel 27. září do nového domova.

Dvouletý Willy je nádherný pointer mix, možná má někde v předcích i podenca. Křížení podenců a pointerů má ve Španělsku dlouhou tradici a od pointerů pochází tmavě hnědé zbarvení u některých podenců. Willy našel v ČR trvalý domov. 

Maličká sladká Laila přijela 22. 8. 2020 a našla ten nejlepší domov v Lipníku nad Bečvou

Mandy, nově Ginger, přijela 11. 7. 2020 a domov našla v Příbrami

Annie přijela do ČR 21. června 2020 a bude bydlet v Kroměříži

Miláček Jerry (Geronimo) našel domov v Jablunkově. Hodně štěstí, chlapečku. 30. 5. 2020

První pokoronavirový transport 30. 5. 2020 - Como, Ebo a Lucas

Kluci se po koronavirové pauze dočkali a konečně dorazili domů. Ebo a Lucas do trvalých rodinek, Como do dočasky u Elišky v Kopřivnici.

Nora odjela do nového domova v Tišnově 6. dubna 2020

Mailo a Benjamin, transport 13.-14. 3. 2020

Zatím nejvíc dobrodružný transport proběhl v pátek 13. 3. a v sobotu 14. 3. 2020. Kluci měli obrovské štěstí a díky paničce Benjamina, Tině Bohacek, která si jela z Vídně pro Benjiho do Německa sama, jsme mohli dostat do ČR, i přes uzavřené hranice, i Maila. Hranice mu uzavřeli téměř za prdelkou a celý tento transport byl kvůli epidemii koronaviru na dlouhou dobu asi poslední. Tak broučci, vítejte v nových domovech.

RIP Rosco

Staroušek Rosco se nového domova nedočkal. Odešel za Duhový most 15. února 2020. I přes tu krátkou dobu, co jsme se virtuálně poznali, nám všem přirostl k srdci a bude nám chybět. Jeho pelíšek zůstane prázdný.

MARI - transport 25. 1. 2020

Náš první transport roku 2020 jsme jely s Ivankou Knoppovou. Bylo to super, když nespinkala, tak jsme si hezky pokecaly . Náš výkon byl 1512 km za necelých 16 hodin. Spaly jsme asi hodinku. Ale stálo to za to, Mari je nádherná, je bezchybný kanárský podenco. V neděli 26. 1. odjela na Slovensko do zatím dočasného, ale snad brzy trvalého domova.

Collin a Jerry našli společný trvalý domov (leden 2020)

Mimo má nový domov a posílí hanáckou smečku

Transport Mimo, Collin, Jerry a Nora, 16. 11. 2019

Tento transport byl velmi dlouhý, ujeli jsme 2000 km a přivezli Mima do trvalého domova a Collina, Jerryho a Noru do dočasných domovů.

Moje střapatá Viktorka odjela 9. 11. 2019 do nového domova

Tayla a Bea, holčičky zachráněné z perrery, přijely 19. 10. 2019 do ČR

Roční Tayluška a desetiletá Bea, obě holčičky z perrery ve Valecii, přijely 10. října do trvalých domovů. Tayluška na Moravu, Bea na Slovensko. Hodně štěstí, panenky.

Sabine, Isabela (Hazel) a Valérie, holčičky z perrery ve Valencii, jsou adoptované

Sabine, jedna z pěti podenců zachráněných z perrery ve Valencii, má rezervaci. Bude bydlet u dočasné maminy u Turnova spolu s galguškou, vipetíky a čivavkami. Další holčičkou, která již má trvalý domov, je Hazel, dnes Izabel, která bude mít za parťáka lurchera a kočičky a bydlet bude u Olomouce (září 2019). Trvalý domov našla rychle i krásná Valérie, svůj trvalý domov má v Brně (říjen 2019).

Carlito je adoptovaný (srpen 2019)

Malý Carlito, synáček Nayeli, je třetím pejskem dovezeným přes naši organizaci. Přijel v transportu 10. 8. 2019 spolu s Rubi. Je to úžasné veselé štěňátko, bez problémů a strašáků. Carlita si jeho potenciální panička nevyzvedla, ale zamilovali se do něj úžasní Temlíci a Carlito půjde za Zorinkou a Rubi.

Maličká Rubi našla rodinku

Maličká Rubi, vyděšená holčička, která byla v útulku již dva roky a strádala, stahovala se čím dál tím víc do sebe. Nutně potřebovala rodinku, která by si s takovou zlomenou dušičkou poradila. A stal se zázrak, Rubi takovou rodinku našla a bude dělat společnost Zorince. Přijela našim prvním transportem 10. 8. 2019 a je to naše druhá adoptce. Hodně štěstí, maličká.

Zora - naše první adopce - Velikonoce 2019

Zora byla i se svými čtyřmi štěňátky nalezena synem Birgit na ulici ve městě Vera ve Španělsku. Tři štěňátka, bohužel, nepřežila, chlapeček je adoptovaný ve Francii. Zorinka se narodila 1. 12. 2015 a je to krásná a miloučká fenečka, která si užívá nový domov v „kované“ podenčí rodině Temlíků.  

Mladinká Dášenka ze zábřežského útulku našla velmi rychle nový domov (srpen 2020)

Dášenka

Maxík z mohelnického útulku našel v červnu 2020 konečně svou rodinku

Blafíček z mohelnického útulku našel domov - 7. 5. 2020

Blaf

Samínek z mohelnického útulku dnes odjel domů, 28. 4. 2020

Malý Tulip ze zábřežského útulku našel novou rodinku - 28. 4. 2020

Brok, Jesiie a Robi ze zábřežského útulku jsou adoptovaní - březen 2020

Brok
Robi

Cedrik a Gaston ze zábřežského útulku našli v březnu 2020 nový domov

Peggynka ze zábřežského útulku našla nový domov - 21. 2. 2020

Flíček z mohelnického útulku našel nový domov

Osinka a Zorka ze zábřežského útulku jsou adoptované, leden 2020

Dvanáctiletý Béďa z mohelnického útulku našel rodinku (leden 2020)

Zituška a Bella, holčičky ze zábřežského útulku, dostaly pod stromeček nové domovy - 25. 12. 2019

Karma a všechna její štěňátka už mají své trvalé domovy

Mladičkou fenečku Karmu našli v obci Řepová na Mohelnicku. Berunka byla ve vysokém stupní březosti, což byl možná i důvod toho, že se jí majitel zbavil. Díky rychlé akci mohelnického útulku se podařilo najít dočasnou péči a holčička poslední srpnový den 2019 porodila 10 štěňátek. 5 pejsků, všichni jsou světlí, a 5 černých holčiček. Všechna štěňátka i maminka Karmička již mají své trvalé domovy.

Marly z mohelnického útulku našel trvalý domov

Black našel nový domov

Bývalý obyvatel záchytných kotců ve Starém městě pod Sněžníkem Black našel po roce nový domov. Hodně štěstí, chlapečku.

Krásný černoušek Monty ze zábřežského útulku našel svůj nový domov.

Rozkošná Beky, nalezenec ze Šumperka, našla nový domov v Dubicku.

Endy a Rocky ze zábřežského útulku jsou adoptovaní

Holčička Endy byla vrácena z adopce, ale za krátko už našla nový domov v Rejcharticích. Rocky po delší době našel rodinku v Lesnici. Tak, broučku, žádné útěky, ano?

R.I.P. Chrissie 27.9.2019

R.I.P. Chrissie . U GdS mají veliký smutek, krásná Chrissie odešla za Duhový most. Holčička odletěla do Kanady, aby tam časem hledala nový domov. Ale stalo se něco, co nás všechny asi straší také pořád, ani ne týden po příletu Chrissie utekla, vyvlíkla se z postroje. A bohužel, holčičku teď našli mrtvou . Je mi to strašně líto, princezničko .

Flíček ze zábřežského útulku odjel 14. 9. 2019 do nového domova

Abuelita od GdS je adoptovaná - září 2019

Ejmi

Ejmi, přátelská a veselá fenka, která se dostala do záchytných kotců ve Starém Městě pod Sněžníkem, odjela 7.9.2019 do nového domova až do jižních Čech. Čekala ji nejen rodinka, ale také úžasná veliká zahrada. Hodně štěstí, holčičko.

Šumperáček Falco má od 2. 9. 2019 nový domov v Dlouhomilově

R.I.P. Nayeli

Střapatá maminka Nayeli se, bohužel, nového domova nedočkala. 4 dny před plánovaným odjezdem domů 5. srpna 2019, zemřela. Zřejmě nějaké komplikace po kastraci. Beruško malá, je nám to strašně líto, vždycky budeš naše statečná malá Nanynka.

Tobi a Gaston mají také své nové rodinky

Po 468 dnech v zábřežském útulku se Tobíček dočkal nového domova. Paničce nevadilo, že už je to starší pejsek, ani že má potravinovou alergii. Brouček bude bydlet v Bukovicích u Jeseníku. Hodně štěstí, chlapečku. Další šťastný pejsek naopak pobyl v útulku jen krátce. Šumperáček Gaston už také odjel do nového domova. Oba pejsci byli adoptovaní na přelomu července a srpna 2019.

Fousek z mohelnického útulku je adoptovaní

V červnu 2019 se krasavec Fousek z mohelnického útulku dočkal nového domova.

Dag, Kira, Erik, Brit a Yukon ze zábřežského útulku našli nové domovy

Hned 5 chlupáčů ze zábřežského útulku našlo v červnu 2019 nové rodinky.

R.I.P. Toffi

Bohužel, příběh Toffiho nemá happy end. Brouček onemocněl a odešel v sobotu 22. 6. 2019 za duhu. RIP, miláčku.

Malá Nicol odešla za duhový most - 28. 5. 2019

Bohužel, nejsou všechny příběhy šťastné. Jedno z miminek u Mandy, malá podenčí holčička Nicol, podlehla parvoviróze, RIP, berunko, utíkej za duhu.

Filip a Chlup

Snad i díky těmto krásným fotkám, které jsme pořídily v dubnu 2019 s Madlenkou a Michaelou Stuchlou, našli tito dva černí krasavci ze Starého Města pod Sněžníkem v krátké době nové domovy.  Držíme palce i třetímu černouškovi Blackovi, který se přestěhoval do útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem.

Změna v umisťování zaběhnutých pejsků
v Šumperku

Naše intervence u pana starosty, kterými jsme ho od začátku roku 2019 bombardovaly, přinesly své ovoce a koalice ve vedení města Šumperk se dohodla, že je nutné rychle začít řešit situaci opuštěných a zaběhnutých pejsků. Pro začátek budou pro krátkodobý pobyt zatoulaných psů využity kotce městské policie. Pokud si pro pejska během dvou dnů nepřijde majitel, budou šumperští pejsci převezeni do nedalekého zábřežského útulku, kde jsou pro Šumperk rezervovány trvale dva kotce. Tak snad už žádné daleké Slezské Pavlovice.  

Krásná Slovenka zachránila 3 chrty z čínských jatek

Na podzim roku 2018, na návštěvě Číny, se krásná a křehká Lucie rozhodla, že přiveze tři chrty, kteří byli v Číně odsouzeni ke kruté smrti na jatkách. Celá anabáze byla velmi složitá a nakonec s největším vypětím sil dovezla Lucka pejsky až na jaře 2019. Je neuvěřitelné, že do Číny se pejsci dostávají snadno, ale z Číny dostat do bezpečí tři chrty je záležitost nanejvýš složitá. Obrovský dík Lucce. A my jsme rádi, že jsme od začátku byli u toho, že jsme alespoň finančně tuto záchranu podpořili. Je to jen kapka v moři, ale jsou to tři zachráněné psí životy. Čína je pro psy peklo, je to země, která nemá se zvířaty slitování, proto je strašně dobře, že existují organizace, které pomáhají, že existují lidé, jako je Lucie, kteří své schopnosti i své charizma využijí na dobrou věc. Lucko, jsi prostě borec.